اخبار

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد:

فعالیت 181 تعاونی در شهرستان بیرجند

فعالیت 181 تعاونی در شهرستان بیرجند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ غلامرضا اشرفی در آغازین روز کاری خود به عنوان سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، ضمن بازدید از مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند از نزدیک در جریان روند اجرا و پیگیری برنامه های وزارت متبوع در شهرستان بیرجند قرار گرفت.

در این بازدید غلامرضا اشرفی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با همکاران ملاقات و از تلاشها و اقدامات صورت گرفته در آن مدیریت قدردانی کرد.

اشرفی ضمن تاکید بر التزام همه همکاران به اصل پاسخگویی شفاف و دقیق به مراجعین و همچنین رعایت موازین سلامت اداری؛ ازآنان خواست تا تحقق کامل شاخص های عمومی و اختصاصی در هر یک از حوزه ها تلاش کنند. وی افزود: با توجه به شرایط خاص استان و نیاز به تلاش مضاعف در حوزه کاری ما با توجه به دغدغه های نظام ، از همه همکاران می خواهم بیش از پیش نسبت به پیگیری موضوعات در حوزه کاری فعالیت کنند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از فعالیت 181 تعاونی با تعداد 248453 نفر عضو و سرمایه 134708میلیون ریال سرمایه در شهرستان بیرجند خبر داد و گفت: در تشکیل تعاونی ها بایستی ضمن توجه به تعهدات تعریف شده برای استان، به ارتقاء کیفی تعاونی ها نیز توجه شود. اشرفی بر نظارت بیش از پیش بر فعالیت اتحادیه ها و تعاونی های که یکی از وظایف اداره کل در حوزه تعاون می باشد تاکید کرد و گفت:بخش تعاون می تواند در شرایط کنونی اقتصادی در کنار بخش دولتی و خصوصی به خوبی ایفای نقش نماید، پس بایستی تلاش کنیم با نظارت و بازرسی های دقیق و مداوم بخش تعاون در مسیر واقعی و اصلی خود بماند.

اشرفی با اشاره به سیاست های اشتغال که از سوی دولت و وزارت متبوع ابلاغ شده گفت: ایجاد اشتغال یکی از دغدغه های اصلی نظام و از برنامه های مهم دولت است که باید با تعامل و همراهی همه دستگاه ها و مردم محقق شود. وی از پرداخت مبلغ 481میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در شهرستان بیرجند خبر داد و افزود: این مبلغ به تعداد 344طرح با پیش بینی ایجاد اشتغال بیش از 1000نفر پرداخت شده است. اشرفی از مدیر شهرستان خواست با فعال نگه داشتن تیم نظارت شهرستان، از هدر رفت منابع شهرستان و انحراف احتمالی جلوگیری کنند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: از ابتدای سال تا کنون در شهرستان بیرجند تعداد 87 مجوز مشاغل خانگی صادر شده است که 82مجوز به صورت مستقل و 5 مجوز به صورت پشتیبان فعالیت می کنند.

اشرفی تعداد دادخواست های واصله در هیات تشخیص و تجدید نظر شهرستان بیرجند را 282مورد اعلام کرد و از عملکرد حوزه روابط کار در شهرستان قدردانی کرد و گفت: با توجه به حجم زیاد مراجعه کننده در حوزه روابط کار و اهمیت نظرات کارشناسی و صدور آرا در این حوزه ، از همکاران فعال در حوزه می خواهم با ارائه مشاوره های لازم به مراجعه کنندگان ، در جهت سازش بین کارگر و کارفرما به منظور حفظ کار کما فی السابق تلاش نمایند.

تعامل با دستگاه های فرادستی و سایر دستگاه های مرتبط با حوزه کاری،رعایت صرفه جویی، پیگیری تحقق برنامه ها و شاخص های عملکردی با حداکثر توان از جمله موضوعاتی بود که سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در دیدار با همکاران شهرستان بیرجند بر آن تاکید کرد.


رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
رسانه جدید
۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید