اخبار

مدیر روابط کار خراسان جنوبی

تغییر نگاه بیکاران به مقرری بیمه بیکاری؛ رویکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان

تغییر نگاه بیکاران به مقرری بیمه بیکاری؛ رویکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان

ابراهیم رضازاده مدیرروابط کار اداره کل در گردهمایی مقرری بگیران بیمه بیکاری شهرستان بیرجند تشریح کرد: در سال گذشته یکهزار و 66 نفر درخواست بیمه بیکاری داشتند که با 912 نفر موافقت شد  و همچنین در سه ماهه ابتدای سال نیز با درخواست 240 نفر متقاضی دریافت مقرری بیمه بیکاری در استان موافقت شد. وی افزود: متوسط میانگین برقراری بیمه بیکاری در استان 80 درصد بوده است.

رضازاده عنوان کرد: بیشترین تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری استان بین 20 تا 39 سال سن دارند که 61 درصد مقرری بگیران استان را مشمول می شوند.

وی اظهار داشت: در سه ماه ابتدای امسال تعداد کل مقرری بگیران  بیمه بیکاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه درصد کاهش را نشان می دهد.
رضازاده تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما در حوزه روابط کار و مراجع حل اختلاف، صیانت از نیروی کار و ارتقای ایمنی در واحدها را از اساسی ترین وظایف و رسالت های مدیریت روابط کار عنوان کرد و افزود: طی مدتی که افراد از بیمه بیکاری استفاده می کنند تحت حمایت بیمه درمانی بوده و دفترچه بیمه آنان دارای اعتبار می باشد.

معاون روابط کار اداره کل خواستار تغییر نگاه به مقرری بیمه بیکاری به عنوان فرصتی جهت فراهم آمدن فرصت شغلی برای مقرری بگیران شد و افزود: مقرری بگیران نباید به مقرری به عنوان درآمد دائمی نگاه کنند بلکه از این فرصت فراهم شده استفاده کرده و در جهت ایجاد اشتغالی پایدار برای خود گام بردارند .
رضازاده در تشریح شرایط مقرری بگیران بیمه بیکاری گفت: وقتی صلاحیت فرد پس از بررسی های قانونی جهت دریافت بیمه بیکاری محرز شد، به تامین اجتماعی معرفی می شود و بر اساس حداقل های دستمزدی که هر سال توسط شورای عالی کار اعلام می شود به هر فرد بیمه بیکاری پرداخت می شود.
وی ادامه داد: حداقل دستمزد امسال روزانه 170 هزار و 423 ریال تعیین شده است و کارگری که در زمان اشتغال بیشتر از حداقل دریافت کرده باشد تامین اجتماعی بر اساس متوسط حق پرداختی رقمی بالاتر از آن را به فرد پرداخت می کند.

رضا زاده در تشریح اهداف این گردهمایی گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با همکاری بیمه پاسارگاد ضمن آشنایی با مفاهیم کسب و کار، به دنبال معرفی فرصتهای شغلی موجود در صنعت بیمه به مقرری بگیران بیمه بیکاری شهرستان بیرجند بوده است که چنانچه این طرح در شهرستان بیرجند به عنوان پایلوت مورد استقبال مقرری بگیران قرار گرفت، در سایر شهرستانها نیز جلسات آموزشی و توجیهی را در دستور کار اداره کل در حوزه بیمه بیکاری قرار دهیم.۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید