اخبار

برگزاری اولین جلسه کمیته ارتقاء ایمنی بخش ساختمان شهرستان سرایان و انجام بازرسی هدفمند از تعداد ی از کارگاههای ساختمانی پرخطر

برگزاری اولین جلسه کمیته ارتقاء ایمنی بخش ساختمان   شهرستان سرایان و انجام بازرسی هدفمند از تعداد ی از کارگاههای  ساختمانی پرخطر

در راستای ارتقای ایمنی و کاهش حوادث کارگاههای ساختمانی ، اولین جلسه کمیته ایمنی بخش ساختمان شهرستان سرایان به محوریت اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان و با حضور اعضای کمیته ارتقای ایمنی ساختمان شهرستان سرایان برگزار گردید .

در این جلسه صالحی فر ، رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان سرایان  اظهار داشت: نیروی انسانی عامل 85 درصد حوادث ناشی از کار است و تامین ایمنی کارگران در محیط کار یکی از وظایفی است که قانون گذار این وظیفه را در قانون کار به عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گذاشته است.

وی افزود: حوادثی که در محیط کار به دلیل یک سهل انگاری کوچک رخ می دهد بسیار جبران ناپذیر و حتی گاهی منجر به رخ دادن یک حادثه فوتی می شود.

 صلاحی بازرس کار شهرستان به عنوان مدرس این جلسه ابراز امیدواری کرد با حساسیتی که در اعضای کمیته  نسبت به ایمنی کارگاه های ساختمانی وجود دارد بتوان با  استفاده از ظرفیت های سازمان نظام مهندسی ساختمان ،شهرداری و انجمن های صنفی کارگران ساختمان و سایر دستگاههای ذیربط آیین نامه ها و مقررات ایمنی را درکارگاههای ساختمانی شهرستان اجرایی نمود .

لازم به ذکر است پس از پایان جلسه کمیته ارتقای ایمنی بخش ساختمان سرایان، بازرسی هدفمندی از تعدادی از پروژه های ساختمانی سطح شهرستان سرایان انجام پذیرفت.

صلاحی در حاشیه این بازرسی گفت: هدف از اجرای  طرح هدفدار بازرسی از کارگاه های پرخطر ارتقای سطح ایمنی و حساس سازی کارفرمایان، پیمانکاران و کارگران شهرستان ، نظارت بر حسن اجرای قانون کار و قوانین و مقررات حفاظت فنی و بهداشت کار  است.

در پایان نیز نواقص ایمنی مشاهده شده توسط بازرس کار شهرستان طی یک ابلاغیه به کارفرمایان پروژه اعلام و مقرر گردید نواقص ظرف 72 ساعت رفع گردد .

۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید