اخبار

چهارمین جلسه کمیته اشتغال شهرستان نهبندان برگزار شد

چهارمین جلسه کمیته اشتغال شهرستان نهبندان برگزار شد

 

چهارمین جلسه کمیته اشتغال شهرستان نهبندان در سال جاری  به ریاست مهندس کریمان خراسانی فرماندار  شهرستان نهبندان و با حضور دکتر افضلی نماینده شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و  مهندس  زنگنه مدیر صندوق کارافرینی امید استان و سایر اعضای کمیته اشتغال شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

مهندس کریمان خراسانی فرماندار شهرستان نهبندان  ضمن تاکید بر ایجاد زیرساختهای لازم جهت ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان دغدغه دولت و تمام مسئولین را موضوع اشتغال عنوان و افزود: در راستای جذب اعتبارات تسهیلات اشتغال پایدار روستایی همه دستگاههای اجرایی ذیربط  و بانکهای عامل نهایت تلاش در جهت جذب حداکثری اعتبارات را با توجه به محدودیت زمانی اعلام شده داشته باشند.

 وی ضمن تاکید بر استمرار جلسات میز خدمت ویژه این موضوع بر تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات توسط بانکهای عامل تاکید نمودند.

وی در پایان خواستار تعامل و همکاری کلیه دستگاههای اجرایی شهرستان در جهت تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستان گردیدند.

در ادامه دکتر افضلی نماینده محترم شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به روند تصویب اعتبارات اشتغال روستائیان و عشایر در مجلس شورای اسلامی شرایط اعتبارات ابلاغی موجود را یک فرصت استثنایی در راستای بهبود فضای کسب و کار با تسهیل در شرایط پرداخت تسهیلات با توجه به شرایط خاص منطقه عنوان نمود.

وی ضمن قول مساعد در جهت پیگیری موانع و مشکلات موجود در جذب تسهیلات بر پیگیری و تعامل دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل در راستای رفع مشکلات متقاضیان تاکید نمود.

 در ادامه زنگنه مدیر صندوق کارافرینی امید استان ضمن ارائه گزارشی از اخرین وضعیت متقاضیان معرفی شده به صندوق سهم تسهیلات اختصاص یافته به شهرستان از این محل را سه میلیارد و پانصد میلیون تومان اعلام که پس از شهرستان درمیان رتبه دوم در سطح استان را به خود اختصاص داده است.

وی در پایان از تمدید مدت تنفس  طرح مشارکتی کارخانه خوراک دام و طیور چاهداشی به مدت یک سال دیگر در راستای حمایت از طرح مذکور خبر داد.

در پایان فاضلی دبیر کمیته اشتغال شهرستان به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تسهیلات اشتغال پایدار روستائیان و عشایر اشاره کرد و افزود: از ابتدای اجرای طرح مذکور تاکنون تعداد ۸۶ طرح به مبلغ ۳۸میلیارد تومان به بانکهای عامل جهت دریافت تسهیلات مذکور معرفی گردیده اند.

وی با اشاره به اینکه مدت زمان اعلام شده جهت دریافت تسهیلات حداکثر تا پایان تیر ماه اعلام گردیده است بر تعیین تکلیف کلیه طرحهای معرفی شده در جلسات میز خدمت تاکید کرد.

 

۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید