اخبار

مدیر روابط کار خراسان جنوبی

صیانت از نیروی کار و تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما با محوریت ارتقای بهره وری نیروی کاردو اصل اساسی در حوزه مدیریت روابط کار است

صیانت از نیروی کار و تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما با محوریت ارتقای بهره وری نیروی کاردو اصل اساسی در حوزه مدیریت روابط کار است

ابراهیم رضازاده مدیر روابط کار اداره کل در جمع اعضای کانون کارآفرینان استان با تشریح شرح وظایف حوزه مدیریت روابط کار ؛ صیانت از نیروی کار و ارتقای ایمنی در واحدها در حوزه بازرسی کار و تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما در حوزه روابط کار و مراجع حل اختلاف را از اساسی ترین وظایف و      رسالت های حوزه معرفی نمود.

وی با تشریح نحوه ی رسیدگی به دادخواست های واصله و اعتراضات جامعه کارگری در ادارات و نمایندگی های تابعه به لزوم توجه و استناد اعضای مراجع حل اختلاف به حداقل های قانون کار نظیر حداقل دستمزد , ساعت کار , بیمه و... اشاره نمود و به تحلیل دلایل نارضایتی جامعه کارفرمایی از عملکرد مراجع پرداخت.

مدیر روابط کار اداره کل در ادامه افزود آنجا که دلیل نارضایتی کارفرمایان رعایت حداقل های قانون کار است پذیرفته نیست چراکه برابر ماده 8 قانون هرگونه توافق کمتر از حداقل های مقرر در قانون کار نافد نبوده و غیرقابل پذیرش در مراجع می باشد. اما اگر نارضایتی ناشی از اختلاف نظر در نوع برداشت و تفسیر از قوانین باشد قابل تامل بوده و باید در قالب نشست های مشترک فیمابین کارفرمایان و اعضای مراجع و بصورت مصداقی تبادل نظر و به یک نقطه مشترک نایل گردید.

رضازاده در پایان به شاخص های ارزیابی بهبود فضای کسب و کار در استان نیز اشاره و با توجه به ظرفیت های قانونی موجود در شورای گفتگوی بخش خصوصی با دولت و کارگروه رفع موانع تولید از جامعه کارفرمایی خواست در جلسات مشترک به تعیین قوانین مجمل ؛ رفع ابهام از قانون ؛ تعیین و شناسایی مشکلات بخش خصوصی در فرایندهای انجام کار و احصای سیاست ها و مقررات مزاحم کسب و کار پرداخته و از اعلام امادگی حوزه مدیریت روابط کار برای شرکت در این جلسات خبر داد.

۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید