اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی

کانون کارآفرینان در جذب اعتبارات اشتغالزای سهم استان نقش آفرینی کند

کانون کارآفرینان در جذب اعتبارات اشتغالزای سهم استان نقش آفرینی کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ نشست اعضای کانون کارآفرینان استان و دیگر کارآفرینان استان با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

در این نشست که به منظور هماهنگی برگزاری انتخابات تعیین اعضای غیردولتی هیأت امنای کانون کارآفرینان استان برگزار شد؛ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسانجنوبی ضمن تاکید بر نقش پراهمیت کارآفرینان در جنگ ناعادلانه اقتصادی که بر کشور تحمیل شده است، گفت: کارآفرینان با صبر و تلاش مضاعف به دنبال عبور از شرایط بحران اقتصادی هستند. رکنی گفت: بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری است که امید است با همت کارآفرینان استان بتوانیم در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی به طور موثر عمل نماییم.

وی همچنین به تبیین طرح ها و برنامه های ابلاغی دولت در حوزه اشتغال و بیان ظرفیت های قانونی برای بنگاه های اقتصادی پرداخت  و افزود: بهره گیری از ظرفیت ایجاد شده در حوزه اشتغال روستایی و عشایر و تلاش در جهت جذب کامل اعتبارات می تواند تا حد قابل توجهی گره گشای مشکل بیکاری و رفع مشکل سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی دچار بحران باشد.

رکنی برگزاری جلسات هم اندیشی و تلطیف قوانین به نفع حفظ کار را رویکرد اصلی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد و گفت: توجه به اصل سه جانبه گرایی در بسیاری از تصمیم گیری های حوزه کاری مشترک ، موجب صحت اجرای قانون، تسهیل قوانین و کاهش قابل توجه تنش های کارگری در استان می گردد و تقویت تشکل های غیر دولتی موجب پر کردن بسیاری از خلاء ها در اجرای قوانین می باشد.

رکنی جذب سرمایه گذار را اولویت برنامه های اقتصادی و اشتغال در استان دانست و بر بهره مندی هر چه بیشتر سرمایه گذاران و کارآفرینان از تسهیلات اشتغال روستایی، عشایر و فراگیر تاکید نمود.

نقش آفرینی کانون کارآفرینان از طریق اطلاع رسانی ؛ و شناسایی و معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری استان توصیه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به اعضای کانون بود.

۱۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید