اخبار

استاندار خراسان جنوبی

فرایند پرداخت تسهیلات اشتغال رنج آور است

فرایند پرداخت تسهیلات اشتغال رنج آور است
استاندار خراسان جنوبی گفت: روند و فرایند پرداخت تسهیلات اشتغال دردناک و رنج آور است.

محمدمهدی مروج الشریعه یکشنبه شب در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان خراسان جنوبی با بیان این موضوع افزود: این روند زیبنده مدیریت 40 ساله ما نیست و اگر اختیارات به استان ها داده شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
وی بیان کرد: به صورت پیوسته و پی در پی گزارش کارگروه های اشتغال و مسائل مربوط به حوزه اقتصادی به دفتر ریاست جمهوری ارسال می شود و در ساماندهی باارزشی که وجود دارد، مسائل کلیدی در حال پیگیری است.
استاندار خراسان جنوبی گفت: با تمام شرایطی که در استان حاکم است دستگاه های حمایتی منابع مالی را پیگیری می کنند و بخش قابل توجهی از ایستایی جامعه و مردم به دلیل همین تسهیلات است.
وی اظهار داشت: در این شرایط طرح های متوسط و متوسط به بالا با میزان تسهیلات زیاد تاثیرگذاری بیشتری در استان خواهد داشت.
مروج الشریعه افزود: پارسال پرداخت بانک های استان از منابع داخلی و رونق تولید 254 میلیارد تومان بود که نشان می دهد سهم تقاضا و توسعه از اجرای طرح های بزرگ و متوسط قابل توجه بوده است.
وی گفت: تمامی این افراد تسهیلات بالای 18 درصد را دریافت کرده اند اما اکنون استان های عضو شورای توسعه و امنیت پایدار شرق کشور تسهیلات با نرخ پایین تر دریافت خواهند کرد.
وی تصریح کرد: امروز حامل خبرهای بسیار خوب و خوش برای استان مرزی خراسان جنوبی به عنوان یکی از 9 استان مشمول این شورا بودیم که کاش زودتر این شرایط فراهم می شد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: برای سرمایه گذاران طرح های اشتغالزای بزرگ در استانی مانند خراسان جنوبی بایستی مشوق های حمایتی در نظر گرفته شود و برای سرمایه گذاری که در استان 80 میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد واحد تولیدی با اشتغال بالا نیاز دارد باید حداقل مشوق حمایتی اختصاص یابد.
وی بیان کرد: تکلیف این سرمایه گذاران بزرگ در استانی که واحد تولیدی یا صنعتی کمتری دارد، باید روشن شود.
دهمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال خراسان جنوبی با حضور 'بابک دین پرست' معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در بیرجند برگزار شد.

۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید