اخبار

دیدار مدیر کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی با نماینده محترم ولی فقیه در خراسان جنوبی

دیدار مدیر کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی با نماینده محترم ولی فقیه در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی؛ مدیر کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی به دیدار نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بیرجند رفت.

عباس رکنی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن بیان گزارشی از اقدامات و وظایف وزارت متبوع در استان؛ مهمترین دغدغه دولت را در حوزه کاری مربوط به اداره کل، اشتغال عنوان کرد و افزود: دولت در قالب تخصیص اعتبارات قابل توجهی در قالب اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری به استانها، سعی در رفع معظل بیکاری دارد. وی ادامه داد: عزم جدی مسئولین استانی علی الخصوص استاندار محترم در پیگیری مباحث مربوط به اشتغال و کارگروه اشتغال استان گامی اساسی در این خصوص است که امید است با ماحصل این امر کنترل و کاهش نرخ بیکاری استان که منتج به بهبود وضعیت معیشت مردم می شود، گردد.

رکنی از بررسی 421طرح متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری خبر داد. وی افزود: پیش بینی فرصت های شغلی که از این محل در استان ایجاد خواهدشد بیش از 4500فرصت شغلی است که امیدواریم حاصل گردد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار آمادگی خود را جهت بهره مندی از ارشادات نماینده محترم ولی فقیه در استان اعلام داشت و از ایشان خواست در جهت انجام بهتر و دقیق تر برنامه های کاری، این اداره کل را از رهنمودهای خود بهره مند سازند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه مسئولیتی که به شما واگذار شده بنا بر توانمندی و اعتماد به شما بوده است؛ ابراز داشت: دولت بایستی موضوعات مربوط به اشتغال را به صورت جدی تر در دستور کار خود قرار دهد زیرا بیکاری منشا بسیاری از معظلات اجتماعی است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی  تاکید کردند: گزارشات که در جلسات مطرح می شود بسیار خوب و امیدوار کننده است. ما میخواهیم در گزارشات میدانی نیز شاهد رشد و رونق اشتغال و کاهش بیکاری باشیم . بایستی مسئولین گزارشی در این خصوص اعلام نمایند.

ایشان تسهیل فرایندهای دریافت تسهیلات را از سوی مسئولین دولتی و بانکها خواستار شدند و افزودند: گاها شنیده می شود سرمایه گذاری که برای ایجاد اشتغال وارد میدان می شود با اجرای سخت قوانین از سرمایه گذاری منصرف می شود که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.


۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید